top of page

OTOMATİK SÖNDÜRME SİSTEMİ

Bazen bizim ihmalimizden, bazen de ustaların ihmalinden vosvoslarımızla hiç yaşamak istemeyeceğimiz bir durumun içinde bulabiliyoruz kendimizi.

Yangın başladıktan sonra telaşa kapılmadan, kendi güvenliğimizi ve trafikteki diğer araçların güvenliğini tehlikeye atmadan yangına müdahale edebilmek çoğu zaman mümkün olmuyor ve yol arkadaşlarımız tekrar kullanılamayacak kadar zarar görebiliyor. Yangını zarar çok büyümeden söndürseniz bile tüpün içerisindeki toz bütün aracınızı dolduruyor ve temizlemesi çok zahmetli oluyor.

Uyguladığımız otomatik söndürme sistemi, alevin üzerine söndürücü özellikli bir gaz püskürtüyor ve bu gaz bütün motor kabinine dağılıp yangını söndürüyor, yeniden alev almasını engelliyor. Sizin basmanız gereken bir tuş, tetik bulunmuyor, motor kabinine döşenen kırmızı hortum alevle temas edince kendi kendine patlıyor ve yangını daha başındayken söndürüyor. Böylece alevler aracın ne motoruna ne de diğer kısımlarına yayılmadan engellenmiş oluyor.

Hem sizin, hem sevdiklerinizin, hem de yol arkadaşlarınızın güvenliği için otomatik söndürme sistemimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

bottom of page