top of page

Pommes 1974 / 1303L

Pommes bol yağmurlu bir günde geldi tamirhanemize. Daha adı bile yoktu. Yolda düzgün gidemiyormuş ki, duygusal bir bağ oluşacak kadar yol yapamamışlar sahibiyle.

İlk başta kesilen ön  helezonları ve bozuk ön amortisörleri değiştirdik. Ön takımdaki diğer eksikleri de giderdikten sonra İstanbul'a doğru yola çıkacaklardı ama elektrik tesisatı çok kötü durumdaydı, aydınlatmaların çoğu çalışmıyordu. Ona rağmen durmadı ve gitti İstanbul'a.

Bir süre gezdikten sonra elektrik tesisatındaki eksiklerle daha fazla kullanılamayınca tekrar İzmir yolu gözüktü ve geldi yanımıza. 

Tüm iç aksesuarları ve döşemeleri söktükten sonra eski elektrik tesisatının vahim halini gördük. Bütün kablolar kesilmiş, ek yapılmış, her yere ledler döşenmiş. Farlara zenon takılmaya çalışılmış. Far düğmesi Transporter  düğmesiyle değişmiş. Hatta küllüğün olduğu yerde evde kullanılan anahtar vardı. 

Her şeyi söktükten sonra önce göğüslüğün arkasından su alan çürük yerleri tamir ettik. Sonra da yeniden tüm tesisatın kablolarını çektik. En son da sökülen tüm döşeme ve aksesuarları temizleyerek yerlerine taktık.

Arka tarafın kabloları için söktüğümüz motorun da bakımlarını yapıp yerine yerleştirdik. Şimdi yeni maceralara yelken açıyor :)

bottom of page